Fotbalový podzim skončil v naší zemi ještě dřív, než jsme se mnozí stačili od jeho začátku touto krásnou hrou nabažit. Týmy, trenéři, ale i samotní hráči, mají teď spoustu času na pilnou přípravu, aby, a v to všichni fotbaloví nadšenci doufáme, se vše zase na jaře rozeběhlo. My se teď ohlédněme za tím, co naše družstva během těch dnů, co se fotbal hrát dal, na hřišti dokázala.

Jako první se podíváme za výsledky starších žáků 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí. Ty v našem klubu trénuje dvojice David Marek – Bohdan Velička. S námi si popovídal trenér David Marek a zde jsou jeho odpovědi na naše otázky:

Po nedohrané uplynulé sezoně se nám díky koronavirové situaci předčasně ukončila i podzimní část nové sezony. Lze říct, co vše jste vlastně od chvíle, kdy byla opět možnost hrát a trénovat, se svými svěřenci stihli?
Letní přípravu jsme chtěli začít co nejdříve, abychom eliminovali výpadek, který nás potkal letos na jaře. Podařilo se nám domluvit spoustu přátelských zápasů, ve kterých byly možnosti adaptovat všechny nové kluky, kteří se k nám připojili z kategorie mladších žáků. V tomhle ohledu si myslím, že nám delší letní příprava pomohla. Na závěr července se nám, stejně jako minulý rok, podařilo pro celou žákovskou kategorii uspořádat soustředění, které se vydařilo. Potom už jsme netrpělivě čekali na začátek soutěže. Bylo vidět, že kluci byli po všech přátelácích nažhavení na první ostré zápasy, bohužel první dvě kola se nám z různých důvodů musela odložit, ale když už jsme začali hrát, byl od všech vidět hlad po úspěchu, což potvrdily i výsledky našich zápasů. Škoda, že okolnosti nedovolily pokračovat v dobře rozehrané sezoně.

Vládní nařízení, a především nepříznivý vývoj kolem Covidu-19 v podstatě neumožňuje klukům, jak hrát a porovnávat tak své fotbalové umění s ostatními, ale ani se kolektivně scházet a na trénincích se zlepšovat. Jste se svými svěřenci pořád v kontaktu? Trénují kluci nějak individuálně, nebo jste jim dali volno?
S klukama máme založenou skupinu, kde spolu komunikujeme pořád i za normálního stavu. Teď to pomáhá dvojnásob, co se týče toho, co teď kluci dělají. Zpočátku jsme pořádně, jako asi všichni, nevěděli, jaká budou definitivní opatření, co budeme moct a co ne. Chtěli jsme trénovat alespoň v malých skupinách, ale i to nám bylo zakázáno, takže kluci měli volno. Během minulého týdne jsme se však s Bohdanem (kolegou trenérem Bohdanem Veličkou) shodli na tom, že vytvoříme klukům individuální plán na následujících čtrnáct dní, aby se mohli nějakým způsobem udržovat, takže teď mají o „zábavu postaráno“. Co bude dál, tak to uvidíme. Jsme připraveni ten individuál natáhnout na potřebnou dobu, ale doufám, že to nebude nutné a dovolí nám normálně trénovat.

Ono lze jen těžko předjímat a něco si plánovat. Přesto, kdyby vše do konce roku polevilo a sport dostal zelenou, máte již něco se svými svěřenci v plánu, co se zimní přípravy týče?
Pravda je, že teď není jednoduché cokoliv plánovat, ale pokud by to bylo možné, chceme s trenéry opět udělat zimní soustředění ve Valašské Bystřici, kde se nám to minule osvědčilo. Necháváme to ale otevřené a uvidíme.

Jak sám prožíváš dny bez fotbalu?
Není to jednoduché, když musíte skoro ze dne na den přerušit jakoukoliv práci jak s klukama, tak i s A týmem. Ale je to, jak to je. Určitě nám to oběma chybí, ale i my se individuálně udržujeme a děláme věci, které jsou potřeba do školy. Naštěstí ve světě se fotbal stále hraje, takže je aspoň co sledovat.

Ať tak, nebo tak, jarní část sezony bude pro všechny náročná. Už jen v tom, že se musí dohrát několik zápasů, které se musely z podzimu odložit. Sezona se tak protáhne, co na to říkáš?
Náročné to bude pro všechny stejně a určitě nemáme problém s tím, že se sezona prodlouží. Hlavní bude, jak se zvládneme nachystat na restart, a to ať už přijde kdykoli. Proto je teď na každém, aby se připravoval o samotě a až to bude možné, přišel s co nejmenším výpadkem. Kluci moc dobře vědí, o co hrají, takže věřím, že toto období vezmou svědomitě.

ODEHRANÉ ZÁPASY

FC OSTRAVA-JIH – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 3:4 (2:2)
Branky: 7., 9. a 42. Hanák – 27. a 55. Pěgřimek, 22. Svák, 60. Javorský. Rozhodčí: Slaný. ŽK: Peter – P. Tomášek, Pěgřimek. Diváci: hráno bez diváků.
Frýdlant: Adamec – Lupík, Javorský, D. Somr, Volek, T. Stávek, Svák, Pěgřimek, P. Tomášek, Faldyna, Tomeček, Matusík, Jurdok, F. Výmola, Bernát, Gola.
Odkaz na utkání:  ZDE

1.FC PORUBA – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 0:7 (0:4)
Branky: 10. a 42. Tomeček, 4. Volek, 4. Svák, 23. Faldyna, 48. Pěgřimek, 52. Lupík. Rozhodčí: Hošek. ŽK: bez karet. Diváci: 20.
Frýdlant: Adamec – Lupík, Javorský, D. Somr, Volek, Svák, Pěgřimek, Šustai, Tomášek, Faldyna, Tomeček, F. Výmola, Jurok, T. Stávek, Matusík, Gola.
Odkaz na utkání:  ZDE

FC KOZLOVICE – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 2:3 (1:1)
Branky: 32. Žáček, 56. Kabát – 38. a 47. Svák (druhá z pk), 6. Bílek vlastní. Rozhodčí: Adamec. ŽK: bez karet. Diváci: 50.
Frýdlant: Adamec – Lupík, Javorský, D. Somr, Volek, Svák, Pěgřimek, Šustai, Tomášek, Faldyna, Tomeček, Tengler, T. Stávek, Rojíček, Bernát, F. Výmola, Matusík.
Odkaz na utkání:  ZDE

TJ UNIE HLUBINA – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 2:3 (1:1)
Branky: 2. a 69. Damek (první z pk) – 28. Vančura vlastní, 55. Javorský, 66. Stávek. Rozhodčí: Hošek. ŽK: bez karet. Diváci: 20.
Frýdlant: Adamec – Lupík, Javorský, D. Somr, Volek, Svák, Pěgřimek, Šustai, P. Tomášek, Faldyna, Tomeček, Rojíček, Matusík, T. Stávek, Gola, F. Výmola.
Odkaz na utkání:  ZDE

1.BFK FRÝDLANT n. O. – FC ODRA PETŘKOVICE 4:1 (2:0)
Branky: 21., 26. a 58. Volek, 46. Svák – 54. Ji Seung Youn. Rozhodčí: Petroš ml. ŽK: D. Somr (F). Diváci: 30.
Frýdlant: Adamec – Lupík, Javorský, D. Somr, Volek, Svák, Pěgřimek, Šustai, Tomášek, Faldyna, Tomeček, Tengler, Jurok, T. Stávek, Bernát, Výmola.
Odkaz na utkání:  ZDE  

TABULKA KRAJSKÁ SOUTĚŽ st. žáci – sk.B po 6. kole
1. 1.BFK Frýdlant n. O. 5 5 0 0 21:8 15
2. Akademie Vítkovice B 5 4 0 1 36:6 12
3. FC Kozlovice 7 4 0 3 43:24 12
4. TJ Unie Hlubina 6 4 0 2 25:14 12
5. FC Odra Petřkovice 4 3 0 1 30:6 9
6. FC Ostrava-Jih 5 3 0 2 26:23 9
7. 1.FC Poruba 6 2 0 4 12:38 6
8. SK Beskyd Frenštát p. Radh. 4 1 0 3 18:24 3
9. TJ Sokol Fryčovice 5 1 0 4 10:24 3
10. TJ Ludgeřovice 6 1 0 5 13:31 3
11. TJ Třebovice 5 1 0 4 8:44 3


Z PODZIMU CHYBÍ JEŠTĚ DOHRÁT


1. kolo           1.BFK Frýdlant n. O. – TJ Sokol Fryčovice
10. kolo          1.BFK Frýdlant n. O. – Akademie Vítkovice B
11. kolo          TJ Ludgeřovice – 1.BFK Frýdlant n. O.
2. kolo            1.BFK Frýdlant n. O. – TJ Sokol Třebovice
1. kolo            SK Beskyd Frenštát p. R. – 1.BFK Frýdlant n. O.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY

1.BFK FRÝDLANT n. O. – TJ SOKOL STARÁ BĚLÁ 5:0
Branky:
Pěgřimek 3, Faldyna, Tomeček

ŠSK BÍLOVEC dorostenky – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 0:9
Branky:
Tomeček 3, Šustai 2, Faldyna, Pěgřimek, Javorský, Gola

FK TATRAN TURZOVKA – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 3:5
Branky:
Pěgřimek 2, Šustai 2, Volek
Sestava: Adamec – Lupík, Svák, Javorský, Tomášek – Gola, Šustai, Stávek, Pěgřimek – Volek, Vitásek. Střídali: Výmola, Matýsek.

1.BFK FRÝDLANT n. O. – FC KOZLOVICE 6:2
Branky:
?

TJ SOKOL BAŠKA – 1.BFK FRÝDLANT n. O. 4:3 (2:2)
Branky:
Pěgřimek 2, Volek
Sestava: Adamec – Tomášek, Lupík, Javorský, Matusík – Faldyna, Šustai, Výmola, Pěgřimek – Volek, Boruta. Střídali: Svák, Dudek, Bůček, Gola, Vitásek, Poledník, Matýsek.


ODKAZY:

Rozhovor s trenérem starších žáků Davidem Markem:
http://1bfk.cz/new/2020/10/06/marek-vysledek-s-bohuminem-je-zasluhou-celeho-tymu/

Rozhovor s trenérem starších žáků Bohdanem Veličkou:
http://1bfk.cz/new/2020/09/04/trener-starsich-zaku-bohdan-velicka-kluci-jsou-na-sezonu-uz-nateseni/

SOUPISKA – starší žáci 1. BFK Frýdlant n. O. (sezona 2020/2021)

Brankáři: 
Jakub Adamec
Obránci:
Petr Tomášek
Pavel Javorský
Daniel Somr
Ondřej Lupík
Jakub Jurok
Patrik Tengler
Záložníci:
Josef Faldyna
Adam Šustai
Martin Svák
Christian Pěgřimek
Tomáš Stávek
Útočníci:
Lukáš Volek
Petr Tomeček
Marek Bernát

Z mladších žáků tým ještě doplňovali:

Ondřej Matusík (obránce)
Filip Výmola (záložník)
Dominik Gola (útočník)

CzechEnglish