FC HLUČÍN – 1.BFK FRÝDLANT N. O.  1:2 (1:1)

Úplně poslední herní přípravu absolvovali naši A muži na umělé trávě v Hlučíně. V zápase, který se hrál pod umělým osvětlením a za husté mlhy, jsme nakonec třetiligového soupeře porazili 2:1. “Ta mlha byla dost nepříjemná, místy jsem na kluky ani neviděl,” pousmál se po utkání trenér 1.BFK Martin Šrámek, kterému samozřejmě výsledek udělal velkou radost. “Tak když to vezmu z toho pohledu, že jsme před zápasem měli za sebou pouhé dva tréninky, tak je to super,” dodal.

Do vedení jsme se dostali kolem 10. minuty střetnutí, kdy si domácí třetiligista vstřelil vlastní gól. Po půlhodině hry se ale Hlučínu, který v zápase prostřídal dvě jedenáctky, povedlo vyrovnat a tímto nerozhodným stavem skončil také první poločas. Po změně stran se v brance objevil dorostenec Jan Málek, pro nějž to byla vlastně premiéra mezi muži. A nevedel si vůbec špatně. “Honza nás podržel, dokonce domácím lapil dvě velmi dobré příležitosti,” pochválil osmnáctiletého gólmana Šrámek. V 60. minutě pak vybojoval míč Wludyka, posunul jej na Svatonského a ten šajtličkou poslal míč přesně k zadní tyči – 1:2. Těsně vedení jsme poté už v závěrečných minutách hry uhájili. “V pátek se ještě sejdeme ke společnému tréninku a pak dostanou kluci individuální plány. První trénink po novém roce nás pak čeká v úterý 12. ledna,” uzavřel Martin Šrámek.

“Vstřelili jsme si vlastní gól, který se jen tak nevidí. Poté soupeř potrestal další naši hrubou chybu. Nebylo to z naší strany vůbec dobré utkání. Hrálo se v mlze, byla špatná viditelnost, ale bylo to stejné pro oba týmy. My jsme se s tím nedokázali popasovat lépe. Měli jsme pouze pár dobrých akcí, ze kterých jsme měli 4-5 šancí. Jenže proměnili pouze jednu, a proto jsme tento zápas prohráli,” komentoval toto utkání hlučínský trenér Roman West.

Branky: 35. Aboubacar – 10. vlastní, 60. Svatonský.
Frýdlant n. O.: Prepsl (46. Málek) – Střižík (60. Wozniak), Marek, Staněk, Švrček – Šafner, Juříček, Wludyka – Milar (46. Svatonský), Kučera (46. Fiurášek), Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

CzechEnglish