Svatonský: Věřil jsem, že se nám nějaké góly podaří vstřelit

Krátce po sobotním uktání, ve kterém divizní muži porazili na vlastním hřišti tým z Heřmanic 4:0, jsme si popovídali s útočníkem JANEM SVATONSKÝM. Přečtěte si nač nám autor jedné z branek odpovídal.

Ty zápasy s posledním celkem soutěže bývají někdy hodně ošemetné. Nám se nakonec povedlo Heřmanice čtyřikrát překonat, takže bezprostředně po zápase může určitě panovat spokojenost?

Tak my šli do utkání s tím, že jej chceme zvládnout a nenechat se zaskočit. Myslím si, že se nám to i v prvních deseti minutách dařilo. Pak jsme se bohužel trochu přizpůsobili jejich hře a tak nějak zápas spadl do určité šedi. Tam nás v jedné chvíli podržel fantastickým zákrokem brankář Prepsl. My si sice také vytvořili pár šancí, ale tohle beru jako nejdůležitější moment střetnutí. Poté jsme soupeře tlačili, já však stále věřil, že se nám podaří něco dát. Nakonec jsme do půle dali dva góly, což nás trochu uklidnilo. Ve druhém poločase jsme už dá se říct hru kontrolovali a zaslouženě s nimi vyhráli. Ten soupeř tu přijel trošku odevzdaný, my jsme jej dostali do hry tím špatným výkonem hlavně v první půli. Udělali jsme si zápas těžší, naštěstí jsme ho zvládli.

Samozřejmě, že důležitý je vždy týmový úspěch, ale ty ses na vítězství podílel gólem a asistencí…

Jo? Ani to tak nevnímám (smích). Ale určitě jsem spokojen. Ta chuť u mě pořád je, rád si zahraji v útoku, zvláště pak proti soupeři, kde je předpoklad, že nějaké šance během střetnutí budou. Takže jsem spokojen nejen se svým, ale hlavně tím týmovým výkonem.

Když jsi dával na 3:0, tak jsi pak gól oslavil se svým tátou. To jsi takovou oslavu plánoval, nebo to nějak vyplynulo ze situace?

Ne ne, to bylo naprosto spontánní. Když jsem vystřelil a míč šel k tyči, tak jsem se pak otočil přímo na něj.

Nechtějme to zakřiknout, ale co říkáš na naší sérii, kdy jsme ještě během podzimu neprohráli? Navíc jsme podruhé za sebou neinkasovali…

Vidíš, to mě ani nenapadlo. Je to super, jelikož jsme ze začátku sezony dostávali zbytečné góly a měli jsme proto hodně divoké výsledky. Teď se to alespoň nějak ustálilo. Je však pravdou, že velkou zásluhu na tom mají naši gólmani, kteří nás několikrát dokázali dost podržet.

Je fajn, že se znovu podařilo vstřelit více branek, jelikož naposledy jsme vyšli gólově naprázdno…

Tak v Bohumíně to byl hrozně těžký zápas. My tam jeli trošku s respektem, jelikož jsme tam dvakrát dostali za sebou šišku. Takže i tohle mohlo sehrát svou určitou roli, že jsme hráli více opatrněji a tak trochu na jeden gól. Bylo pak jen otázkou, zda nám to vyjde, nebo ne. Bod odtamtud byl určitě hodně cenný. Nebylo to ale určitě tak, že bychom nějak polevili, byl to skutečně těžký soupeř, který hraje směrem dozadu velice dobře.

V příštím kole zavítáme do Frenštátu pod Radhoštěm, který je v tabulce hned za námi. Co očekáváš od nedělního utkání?

Tak pojedeme vlastně tady jen přes kopec, což určitě někteří místní berou jako takové malé derby. Oni jsou hodně těžký soupeř, zvláště pak u nich doma, kde chodí hodně lidí na fotbal. Myslím si, že pro diváky to bude určitě dobrý zápas, tímto bych je tedy chtěl na zápas pozvat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

CzechEnglish