V sobotu to bude na den přesně půl roku, kdy se naši A muži představili domácím příznivcům. Tehdy bylo 23. října a my prohráli s Bílovcem 0:2. Po dlouhých šesti měsících se ve Frýdlantu bude tedy hrát znova, a my pevně všichni v klubu věříme, že si diváci najdou cestičku na sobotní duel s Novým Jičínem.

Co k našemu soupeři?

Zatímco náš tým má za sebou pouze dva jarní zápasy, fotbalisté Nového Jičína stihli odehrát o jedno střetnutí více. Svěřenci trenéra Martina Štverky vstoupili do odvetné části vysokým vítězstvím na půdě silného Bílovce 4:1. Následný domácí duel s lídrem soutěže z Polanky byl kvůli nepříznivému počasí odložen. Poté přišla remíza s B týmem Karviné 2:2 a naposledy Novojičínští nestačili v domácím prostředí na stále se zlepšující Vítkovice 0:2.

Co se týče naší vzájemné bilance, tak ta je s Novým Jičínem v podstatě vyrovnaná. Z dosavadních 12 odehraných zápasů v Moravskoslezské divizi jsme si připsali pět výher a stejný počet proher, dvakrát pak skončil náš vzájemný duel remízou. Skóre je pro nás trochu příznivější, tam je to 19:18 ve prospěch BFK. Každopádně jsme zabrali až v posledních zápasech. Pět posledních duelů totiž 4x vyhrál Frýdlant, jednou se body dělily a skóre je 13:4. Nový Jičín nás tedy porazil naposledy 8. června 2018 (1:4), tedy přesně před 1415 dny!!

Sobotní zápas bude řídit trojice mužů v černém. Jako hlavní se představí Petr Lukašík, kterému na lajnách budou vypomáhat Radim Kaloč a Aleš Potiorek. Delegátem svazu bude Zdeněk Mudra ze Staříče.

 

CzechEnglish