Původně jsme měli utkání 16. kola MSD s týmem MFK Vítkovice odehrát počátkem dubna. Nepříznivé počasí ale hráče na hřiště nepustilo, a tak se tento duel odložil na středu 27. dubna. Zápas s Ostravany začne na našem hřišti v 17.00 hodin a hráči s klubovým vedením pevně věří, že si fanoušci znovu najdou cestičku na náš stadion.

Co k našemu středečnímu soupeři?

Vítkovicím se vstup do jarní odvetné části vydařil. V domácím prostředí si Ostravané poradili nejen s béčkem Opavy (3:1), ale následně také i s Dětmarovicemi (2:1). V 18. kole cestovali svěřenci trenéra Karla Semelky do Nového Jičína, kde zvítězili 2:0. Až duel 19. kola žádné body Vítkovicím nepřinesl. Náš středeční soupeř totiž na vlastním hřišti prohrál s Havířovem 0:3.

“Havířov je v dolní části tabulky, ale určitě tam nepatří, na což jsem hráče předem upozorňoval. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas proti mužstvu se zkušenými fotbalisty jako Malcharek, Ciku a Wojnar, na kterého jsme se speciálně připravovali, neboť přes něj jde většina útoků. A to se nakonec potvrdilo. V prvním poločase jsme hráli po stranách, což nám vycházelo a dostávali jsme se i do šancí, nebyli jsme je ovšem schopni využít, včetně té, kdy to skákalo na brankové čáře. Soupeř měl však také své příležitosti, takže bych první půli označil za vyrovnanou. Do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme šli s tím, že abychom zvítězili, tak musíme hrát stále aktivně. Bohužel se nám to nedařilo, nedostávali jsme se vpřed po stranách ani středem. Do vedení šel Havířov po přenesení hry a na neobsazeného Cika čekala jednoduchá práce. Tak, jak nás Matěj podržel v první půli, tak bohužel poté podběhl rohový kop, inkasovali jsme podruhé a bylo hotovo. Soupeř se zatáhl a čekal na své brejky. My jsme nebyli schopni se tam dostat, bylo to bez pohybu, bez nějaké osobní statečnosti, že by to někdo vzal na sebe. Oproti utkání v Novém Jičíně je to pro mě velké zklamání. Nicméně musíme se poučit z chyb a jede se dál,” komentoval pro klubový web poslední utkání kouč MFK Karel Semelka.

MFK VÍTKOVICE – MFK HAVÍŘOV 0:3 (0:0)
Branky: 64. Ciku, 72. Mensah, 81. Heller. ŽK: Tkáč, Richtár, Motyčka – Mensah, Majerczyk.
Vítkovice: Matěj – Tamajka, Raška, Němec – Zouhar, Motyčka, Opatřil (82. Gula), Tkáč, Vrbka – Pyclík (63. Kohut), Richtár (83. Kalfas).
Havřov: Majerczyk – Podešva, Malcharek, Skoupý (85. Kisza) – Michalek, Kocemba, Wojnar, Mensah, Míra (26. Streit) – Ciku (85. Bajzath), Heller.

Středeční dohrávku bude řídit jako hlavní Stanislav Volek, kterému budou na lajnách vypomáhat Jiří Wawrzyk a Josef Tomanec. Delegátem svazu bude Jiří Juřička.