Po domácím utkání s Frenštátem pod Radhoštěm jsme si k pozápasovému hodnocení přizvali trenéra 1. BFK Martina Šrámka.

Předpokládám, že hodnocení obou poločasů se bude u tebe lišit?

Asi ano. V prvním poločase jsme měli opravdu štěstí, kdy jsme šli do kabiny za stavu 1:1. Šlo hned od začátku vidět, že nám středeční zápas s béčkem Opavy vzal strašně moc sil. I když kluci chtěli, ta únava byla prostě znatelná. Máme přeci jen starší mužstvo a ta regenerace probíhá pomaleji.

Byl z hlediska dalšího průběhu důležitý ten vyrovnávací gól v závěru první půle?

Určitě, řekl bych dokonce, že byl rozhodující. Kdybychom šli do kabin v poločase za stavu 0:1, nebo dokonce i 0:2, kdy hosté nastřelili ještě břevno, nevím nevím, jak by se to dále odvíjelo. Ale šance jsme měli i my, kdy jsme z malého vápna dvakrát hlavičkovali. Myslím si, že ten gól nám dodal tu správnou energii. O pauze jsme si říkali, že to kousneme a necháme na hřišti všechno, a to i přes únavu. Tím druhým gólem se to začalo vše otáčet v náš prospěch. Kluci hráli pak už dobře, těch šancí bylo totiž plno. Věřím, že diváci odcházeli spokojeni. Škoda jen, že nepadl ten gól, kdy Keksa (brankář Prepsl) málem skóroval přes celé hřiště. I tak jsme za výhru moc rádi, teď se už však musíme soustředit na další utkání, které hrajeme v Bílovci. Víme, že je to blízko, ale také je to strašně daleko.

Věříš, že do Bílovce, kde se může už rozhodnout, pocestuje spoustu frýdlantských fanoušků?

Samozřejmě, že věřím a také jim vzkazuji, že právě na ně tam budeme spoléhat. I dnes se hrálo dobře, když na fotbal dorazí tolik lidí. Ale našim fandům chci strašně moc poděkovat, že i za nepříznivého stavu 0:1 nás pořád podporovali. Takže ne že věřím, že tam budou, já vím, že tam budou. Stojí za námi celou sezonu, za což jim moc děkuji.

Bude pro nás v závěru výhodou, že se nemusíme ohlížet na výsledky jiných, ale můžeme si o všem rozhodnout sami?

Když jsi první, tak se nemusíš ohlížet na druhé. Tak to je. Naopak jsou to celky pod námi, kteří čekají na naše klopýtnutí. Sami ale víme, že i kdybychom nedej bože v Bílovci prohráli, tak to stále budeme mít ve svých rukách.

Jak jsme již vzpomněli, v neděli nás čeká výjezd do Bílovce. Pojedeme tedy k soupeři, který byl na podzim vlastně první, který nás obral o všechny body. Máme mu tedy co vracet…

Víš, my chceme porazit každého, takže nebral bych to tak, že bychom měli mít nějakou zvýšenou motivaci. Sami víme, jak jsme na tom ke konci podzimu byli, kdy jsme dohrávali v deseti lidech. Musíme se soustředit sami na sebe, i když jsme si vědomi, že Bílovec je velmi kvalitním týmem.