V Petřkovicích se v minulém týdnu konal již 12. ročník tradičního mezinárodního turnaje určený pro starší přípravky – LANDEK CUP. Tohoto turnaje se i letos zúčastnili kluci z našeho klubu.

Celkem sedmadvacet přihlášených týmů rozdělili pořadatelé do čtyř základních skupin. Frýdlantští byli nalosování do skupiny D, kde se postupně střetli s Baníkem Ostrava modří, Juventusem Žilina ze Slovenska, Bílovcem, Těrlickem, Hrachovcem a domácí Odrou Petřkovice.

Výsledky 1.BFK: – FC Juventus Žilina 1:5, – FC Odra Petřkovice 2:3, – ŠSK Bílovec 0:6, – SK Hrachovec 0:6, – FK Těrlicko 3:3, – FC Baník Ostrava modří 0:0.

Po sobotě bylo rozhodnuto o tom, které týmy si vybojovaly postup do vyřazovacích bojů, a které naopak budou čekat zápasy v play out. Frýdlantští benjamínci byli zařazeni do skupiny o konečné 17. až 28. místo.

Výsledky 1.BFK: – MFK Karviná 1:5, – FK SK Polanka 3:4, – ŠSK Bílovec 2:2, – TJ Valašské Meziříčí 1:3, – FC Vratimov 6:1, – FC Slavoj Olympia Bruntál 3:0.

Kluci se tedy umístili na 25. místě. “Musím říct, že rozdíly mezi týmy v nedělních bojích byly opravdu minimální a kluci odehráli vyrovnané zápasy se všemi soupeři, byť to tak výsledkově nemusí vypadat. Pro naše 2011 to byl poslední velký turnaj v kategorii starších přípravek. Od příští sezony je čeká přechod do mladších žáků, kdy budou hrát již na větší hřiště a systémem hry 7+1,” řekl trenér Jiří Matýsek.

Mezi střelce se zapsali: Ant. Matýsek 8, R. Kollega 4, O. Raszyk 3, J. Blahuta 2, M. Polách 2, F. Pachl 1, a J. Poruba 1.

Celkovým vítězem letošního Landek Cupu se podruhé v řadě stali mladí fotbalisté z SK Řetězárna Česká Ves. Na druhé pozici skončili kluci z MFK Modřice, bronzové medaile si na krk pak pověsili hráči Bruntálu červení a těsně pod medailovým umístěním skončil FC Hlučín.

FOTOGALERIE Z TURNAJE

 

CzechEnglish