FC BÍLOVEC – 1. BFK FRÝDLANT n. O. 1:1 (0:0)

Do Bílovce jsme přijeli s jasným cílem, neprohrát a rozhodnout tak o našem prvenství v soutěži. To vše se nakonec podařilo a všechny těší, že to bylo za vydatné podpory frýdlantských fanoušků, kteří za námi dorazili.

Samotný zápas jsme začali aktivně. Už v úvodní minutě chybovala domácí defenzíva, Kučera posunul míč na pravou stranu ke Svatonskému, ten však mířil těsně vedle Vyklického branky. V 18. minutě zahrával Wludyka standardní situaci, na jeho centr si nejvýše vyskočil Švrček a po jeho hlavičce se otřáslo břevno. Fotbal se však nehrál pouze na jednu branku, šance měli i domácí fotbalisté. Třeba jako v 31. minutě, kdy Prepsl musel zasahovat při Tomáškově zakončení. O čtyři minuty později jsme zahrávali rohový kop a po Švrčkově střele zahrál Dybal v pokutovém území rukou a pískala se penalta. Jak se později ukázalo, nebyla to jediná v tomto střetnutí. K její exekuci se postavil Honza Wludyka a trefil bohužel místo, kde skákal připravený gólman Vyklický. Když pak v samém závěru prvního poločasu neuspěl na druhé straně Dostál, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá polovina zápasu se začala pěkně zostra. Ve 47. minutě jsme faulovali v našem pokutovém území Cvernu a rozhodčí Novák s nařízením druhé penalty v zápase příliš neváhal. Jenže diváci se gólu nedočkali ani tentokráte, brankář Prepsl vystihl směr Střelcovy střely a stav nadále zůstal bezbrankový. “Ještě před utkáním mě Kuba Švrčina říkal, že na TV Comu studoval poslední penalty Bílovce. Věděl jsem tak, do jaké strany mám skočit, vyšlo to,” culil se po utkání náš brankář.

První změna skóre přišla až v 69. minutě, kdy po domácí brance pálil Šafner a míč skončil přesně u vzdálenější tyče bílovecké brány – 0:1. Šance na úspěch nám vzrostly v 77. minutě, kdy Pavlík obdržel druhou žlutou kartu a poslal tak domácí partu pouze do deseti. V 83. minutě mohl zápas rozhodnout nejlepší divizní střelec, Bohdan Velička. Po kličce gólmanovi už střílel do prázdné branky, vrátivší se Dresler ale stačil míč odkopnout do zámezí. Pět minut před koncem střetnutí jsme domácím nabídli další možnost k vyrovnání, když se po faulu na Limanovského pískala další penalta. Tu Prepsl znovu chytil, jenže míč se odrazil zpátky k neúspěšnému exekutorovi a z dorážky už byl Socha úspěšný – 1:1.

Závěrečné minuty tohoto zápasu byly dosti hektické. V 86. minutě pelášil na domácí branku zcela osamocený Kučera, mířil bohužel pouze do náruče gólmana Vyklického. Když pak v posledních vteřinách neuspěl ani střídající Soukup, mohl po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího vypuknout vítězný taneček našeho týmu.

Kolo před koncem soutěže je jisté, že se stáváme jejím vítězem. Tahle parta kolem zkušených exligistů ukázala, že rozhodně nepatří do nějakého starého železa. Ve Frýdlantu se zkrátka přepisuje historie, zda to bude nakonec s třetiligovou příchutí, to napoví nejbližší dny.

Branky: 86. Socha – 69. Šafner. Rozhodčí: Novák – Zapletal, Broskevič. ŽK: Dybal, Pavlík, Raszyk – Škorik, Střižík, Velička. ČK: 77. Pavlík (B). Diváci: 300.
Bílovec: Vyklický – Krayzel (70. Socha), Dybal (62. Dresler), Tomášek – Raszyk, Pavlík – Dostál (54. Pěla), Mozol (54. Seidler), Cverna (54. Dluhoš) – Limanovský, Střelec. Trenér: Peter Šloff.
Frýdlant: Prepsl – Střižík, Wozniak, Švrček, Literák – Šafner, Škorik (73. Staněk) – Wludyka – Svatonský (90. Soukup), Velička (91. Indra), Kučera (90. Fromelius). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

POSTUP DO MSFL

Divizní soutěže nám sice ještě neskončily, přesto už jsou známi všichni vítězové moravských skupin. Ve skupině D se z prvenství radoval Hodonín, skupinu E zase opanoval tým Hranic. V naší skupině F je rovněž hotovo, prvenství patří frýdlantskému 1. BFK.

SESTUP Z DIVIZÍ

I tady máme už jasno. Ve skupině D měla jako první jistotu poslední Polná (10 b), ostatní celky se zachránily. O osudu zbývajících sestupujících rozhodla středeční remíza Dětmarovic v předehrávce posledního kola skupiny F doma s Bílovcem (1:1) a sobotní výhra Holešova doma nad Valašským Meziříčím (3:2). Po ni bylo jasné, že právě svěřenci trenéra Romana Koleniče (Holešova, 17 b) se zachránili, protože mají o tři body více než Strání (14), který nyní doma padlo se Slavičínem (0:1) a Holešovští mají lepší vzájemný zápas. Navíc je již nemohou bodově předstihnout ani Dětmarovice (13 b).

Sestupují tedy Polná (sk. D), Strání (sk. E) a ze skupiny F poslední Heřmanice (8) a předposlední Dětmarovice (13).