Za svou fotbalovou kariéru toho Petr Soukup poznal a sjezdil hodně. Odchovanec šumperského fotbalu k nám přišel v dubnu roku 2018 a už v té době byli jeho spoluhráči fotbalisté, kteří s ním před pár dny vybojovali postup do MSFL. Za Frýdlant totiž tehdy hráli Prepsl, Kučera, Marek, Svatonský, Wludyka, Škorik, Střižík, Fromelius, Šafner, Indra a Velička. “Souky” ale stihl odehrát pouze čtyři utkání. Ty další pak přidal do svých statistických análů až v srpnu téhož roku. To do týmu zavítali další “zlatí” hoši Wozniak se Staňkem, první zkušenosti v seniorské kopané začal sbírat mladý Milar.

A právě letošní sezona se dá z pohledu Petra Soukupa zařadit mezi ty nejvydařenější, které ve frýdlantském klubu absolvoval. Málokdo ale ví, že tento pětatřicetiletý forvard má po neděli na svém kontě již 4 postupy.

“Když budu počítat i administrativní posun s Frýdkem-Místkem, tak ano, už je to můj čtvrtý postup,” pokyvuje souhlasně hlavou autor pět letošního gólů. “Čím jsem starší, tak je to samozřejmě krásnější, ale také i náročnější, protože to pivo teče proudem čím dál víc,” usmál se Soukup.

Ale užíváš si to stále, nebo ne?

Samozřejmě si to užívám, poněvadž je mi jasné, že se mi ta kariéra už pomaloučku blíží ke konci. To zdraví jsem měl v minulých letech takové vrtkavé, letos to jakž takž drží, jelikož těch tréninků už není tolik, co bývalo. Jsem proto rád, že se netrápím s nějakým zraněním a že se mi podařilo vybojovat na jaře základní sestavu. Hrával jsem, i nějaké ty góly dal, takže snad jsem něčím těm klukům na hřišti pomohl. Dá se říct, že tenhle postup je asi nejkrásnější.

Bavíme se sice o postupu, ale ten zatím ještě není potvrzený, takže berme to tak, že Frýdlant slaví vítězství v divizi…

Ano, to máš pravdu, teď už to není v naší moci. My, jako hráči, pro postup udělali vlastně co šlo. Teď už bude záležet na ostatních lidech v klubu.

Když se ohlédneme za sezonou, co podle tebe rozhodlo, že jsme to právě my, kdo může slavit? Před sezonou to byly úplně jiné týmy, kterým se to první místo prognózovalo…

No… (na chvíli se zamyslí). Ono se to pořád tady omílá dokola, ale je to určitě ta parta, co tu máme. Ale ne jen v tom dobrém slova smyslu, ale i v tom špatném. Když se nám nepovedlo nějaké utkání, jako doma třeba s Vítkovicemi a teď si nevybavím s kým ještě.

S Bohumínem…

Ano, ano… s Bohumínem. To jsme se dokázali v šatně pořádně seřvat. Jako stalo se a nás samozřejmě štvalo, že to bylo před domácími fanoušky. To je ale fotbal. Možná, kdybychom pořád jen vyhrávali, tak bychom ty emoce neměli takové, jaké je máme zrovna teď. Takže za tím úspěchem stojí určitě naše parta.

Slyšel jsem, že trenéra bude první místo v tabulce stát ten copánek, co si už několik měsíců pečuje na hlavě?

To každopádně! Já mu to říkám už dlouho. Pro mě má být chlap chlapem, mít když tak na hlavě koleno, nebo mít chlupaté záda či břicho. Ale ne, že bude mít takové anténky na hlavě (smích). Celou dobu mě to iritovalo a tahle sázka byla jedinou možností, jak mu jej odstřihnout. Šráma je takový frajer, že s tím souhlasil a vlasy šly po zápase hned dolů. Já i ostatní jsme tedy spokojeni.

Zmínili jsme, že pro tebe je to už čtvrtý takový úspěch. Je velký rozdíl mezi tím slavit na venkovním stadionu než doma?

Já bych to tak nebral. Podle mě je hlavní to, že to vůbec vyšlo. A když si vezmeme kolik lidí za námi do Bílovce přijelo, tak jsme v podstatě hráli jako doma. Příští týden se opijeme prostě znova (smích).

Všiml sis vůbec, že v hledišti se nacházelo docela dost lidí, kteří nejen na tebe chodívali do frýdeckých Stovek?

Ale jo, všiml jsem si jich. Jmenovitě už asi všechny nebudu znát, ale byl tady klan Šigů, viděl jsem tu Pejska, Rumiče, těch lidí bylo hodně. Ale jejich zájem vnímám i na sociálních sítích, kdy nám nějaké zápasy komentují. Já jsem jedině rád, protože o mě se ví, že já mám frýdecké srdce veliké. Pro mě to byla opravdu nejlepší fotbalová štace v mé kariéře. Miloval jsem to tam. Obrovsky mě bolí a mrzí, co se v tom klubu dělo nebo děje, ale to je už jejich příběh a problém. Já jsem spíš rád za ty staré tváře, že jim pořád můžeme dělat s klukama radost a budu rád, když je v hledišti uvidím zas a zas.


Kariéra:
FK Šumperk, TJ Jiskra Rapotín, TJ Sokol Velké Losiny, FK Šumperk, FC Baník Ostrava, SK Lipová, MFK Frýdek-Místek, FC Baník Ostrava, MFK Frýdek-Místek, 1. HFK Olomouc, FK Mohelnice, ASV Gutenbrunn (Rakousko), FK Šumperk, FK Šternberk, 1. BFK Frýdlant n. O., TJ Sokol Lískovec, 1. BFK Frýdlant n. O.

PETR SOUKUP V 1. BFK FRÝDLANT n. O.

SOUKUP PETR Z V R P Skóre Odehr. minuty ŽK Góly
sezona 2017/2018 4 2 0 2 4:5 158 0 0
sezona 2018/2019 20 11 6 3 37:18 573 2 1
sezona 2019/2020 7 4 2 1 12:8 193 0 0
sezona 2020/2021 7 4 1 2 16:9 257 0 0
sezona 2021/2022 22 12 5 5 41:24 1313 1 5
CzechEnglish