1.BFK FRÝDLANT n. O. – FK SK POLANKA 1:1 (1:1)

Více jak pět stovek diváků se přišlo rozloučit s letošní úspěšnou sezonou a pogratulovat tak domácím borcům k nejlepšímu výsledku v historii frýdlantského klubu. Vyhráli jsme totiž Moravskoslezskou divizi!

Utkání s třetím celkem tabulky se nemohlo pro nás začít lépe. Již po osmi minutách hry jsme šli totiž do vedení, když Literák uvolnil na pravé straně Veličku. Ten si nejprve míč zasekl na levou nohu a s pomocí tyče si zapsal svou dvaadvacátou trefu v sezoně. Veli tak zcela poprávu potvrdil, že patří mezi nejlepší kanonýry letošního ročníku.

Radost z vedením nám ale vydržela jen sedm minut. Střelu Hluchého brankář Švrčina neudržel a míč skončil u pravé tyče – 1:1. Gól hosty nakopl a byl to náš soupeř, který si mohl ještě do poločasu vzít vedení na svou stranu. Ve 28. minutě střílel Hluchý ze strany na prázdnou bránu, vracející se Staněk naštěstí odkopl míč do bezpečí. Když pak agilní Hluchý neuspěl ani v poslední minutě, skončil první poločas smírně 1:1.

Tento stav nakonec vydržel až do samotného konce střetnutí. Po utkání jsme tak mohli převzít od zástupce svazu pohár určený pro vítěze Moravskoslezské divize mužů a mohly tak začít velkolepé oslavy.

Branky: 8. Velička – 15. Hluchý. Rozhodčí: Tomanec – Ogrodník, Šimoník. ŽK: bez karet. Diváci: 519.
Frýdlant n.  O.: Švrčina – Literák, Wozniak (50. Střižík), Švrček, Indra (66. Fromelius) – Staněk – Škorik (83. Šrámek), Šafner – Velička, Soukup (50. Svatonský), Kučera (50. Wludyka). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Polanka: Řehulka – Leibl, Coufal, Kolaska – Musila, Paprskář (88. Koutný), Katschmarz, Tížek (68. Falhar), Rončka – Hon (77. Renner), Hluchý. Trenér: René Vojtěšek.