Pro náš tým to bude rovněž i první herní prověrka před nadcházející sezonou. Středeční přípravné utkání s béčkem Opavy se zrušilo, a tak trenérům 1. BFK nezbylo nic jiného, než svůj tým připravit na sobotní mezinárodní turnaj v Turzovce.

Na hřišti našich východních sousedů se totiž v sobotu 16. července koná již 74. ročník fotbalového turnaje O pohár česko-slovenské vzájemnosti. Jde o vůbec nejstarší turnaj na Slovensku, vždyť poprvé se zde hrálo 14. a 15. srpna roku 1946!

Poslední ročník se odehrál před třemi lety. Potom turnaj na dvě léta uzavřela covidová epidemie. Ani v roce 2019 se pořadatelům nevyhnuly malé problémy, když kvůli průtrži mračen musel být turnaj předčasně ukončen již po odehrání semifinálových zápasů. Frýdlantští se po výhře 3:0 nad FK Slavia Staškov (branky: Šrámek 2, Prepsl) těšili na finálový souboj s domácí Turzovkou (ta v semifinále zdolala Nový Jičín 5:2), leč příroda byla proti. Konečné pořadí pak bylo určeno na základě semifinálových výsledků, čímž našemu celku připadla stříbrná pozice, kterou nyní pojedeme na Slovensko obhajovat.

LETOŠNÍ ÚČASTNÍCI TURNAJE

FK TATRAN TURZOVKA (účastník SsFZ IV. liga, skupina Sever)
MŠK FOMAT MARTIN (v minulé sezoně skončil tým na 3. místě v TIPOS III. lize SsFZ Střed, čímž si mužstvo zajistilo s přehledem místenku v nově vytvořené III. lize SFZ Západ)
1. BFK FRÝDLANT n. O. (nováček Moravskoslezské fotbalové ligy)
FK NOVÝ JIČÍN (tradiční účastník Moravskoslezské divize, sk. F)

PROGRAM TURNAJE

9.00 – 9.30     prezentace
9.30 – 10.50    FK Nový Jičín vs. FK Tatran Turzovka
11.00 – 11.10  slavnostní zahájení turnaje
11.20 – 12.40  MŠK Fomat Martin vs. 1. BFK Frýdlant n. O.
12.50 – 14.10  utkání starých gard (FK Tatran Turzovka vs. FC Vigantice)
14.20 – 14.50  doplňkový program (🎥 např. vystoupení freestylisty Jakuba Gáplovského)
15.00 – 16.20  utkání o 3. místo
16.30 – 17.50  finále
18.00             vyhlášení výsledků a zakončení turnaje

PRAVIDLA

Hrací čas je 2 x 35 minut s desetiminutovou přestávkou. V případě, že semifinálové utkání skončí v řádné hrací době nerozhodně, rozhodnou o postupujícím pokutové kopy. Vítězná družstva postoupí do finále, poražení se utkají o konečnou třetí příčku. I tyto zápasy o umístění se budou hrát 2 x 35 minut. Střídá se hokejovým způsobem bez početního omezení.