Hlučín porážíme 1:0, o gól se postaral Šmahajčík

FC HLUČÍN – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  0:1 (0:1)

Po mezinárodním turnaji v Turzovce, kde jsme v minulém týdnu triumfovali, jsme tenotkráte poměřili síly s třetiligovým Hlučínem. Utkání se hrálo za úmorného vedra na hřišti v Kozmicích. “Pro nás ideální konfrontace s předním třetiligovým mužstvem. Počasí bylo opravdu vražedné, leč pro obě strany stejné. Soupeř byl na míči daleko lepší, možná tomu nahrálo i to naše brzké vedení,” pověděl na začátek hodnocení zápasu trenér 1. BFK Martin Šrámek.

Jediný gól tohoto přípravného střetnutí padl již po čtyřech minutách hry. To jsme podnikli rychlý protiútok a po Varadiho centru se pohotově prosadil Roland Šmahajčík, který je u nás na zkoušku z Turzovky. “O jeho fotbalových kvalitách není vůbec pochyb. Já už jej k nám přemlouvám snad pět let,” pousmál se trenér Šrámek. “Je to excelentní hráč. S týmem není sžitý a přesto se dokázal střelecky prosadit. I v dalším průběhu zápasu byl nebezpečný a soupeř jej několikrát tvrdě fauloval. Doufám, že najdeme nějaký způsob, abychom jej k nám přemluvili,” řekl na adresu osmadvacetiletého kanonýra, který má na svém kontě i pět ligových startů za slovenskou Myjavu.

Domácí fotbalisté se s nepříznivým vývojem smířit nechtěli, překonat naší defenzívu ale až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího nedokázali. Spokojenější tak byla po zápase naše trenérská dvojice. “Je škoda, že nám proti takovému soupeři chybělo několik hráčů ze základní sestavy. Vázl nám trochu přechod do útoku a klid na míči. V tom jsme měli velké nedostatky. Hlučín nás v obou poločasech dokázal zatlačit,” uznal kvality domácích Šrámek. “Určitě potřebujeme zlepšit ten přechod a mít více odvahy na míči v rozehrávce. I tak jsem ale spokojen, vyhráli jsme, navíc neinkasovali. Kluci si v tom počasí hrábli na dno svých sil. Určitě to byla pro nás velmi dobrá prověrka,” dodal frýdlantský stratég. Pro Hlučín to tak byla první porážka v přípravě (s Frýdkem-Místkem vyhrál 2:0 a s Vítkovicemi remizoval 2:2).

“Za sebe jsem velmi zklamaný z našeho představení. Za celý zápas jsme si vytvořili dvě, tři situace, které mohly skončit gólem. Za mě je to strašně málo. Chyběl nám pohyb a nasazení, na kluky možná dolehl náročnější tréninkový týden. Soupeř má zkušené, starší hráče, takže jsem věřil, že jej pohybem přehrajeme a vytvoříme si mnohem více gólových situací, jenže nestalo se, měli jsme spoustu jednoduchých ztrát. Až na jednoho, dva hráče, nepředvedl nikdo další optimální výkon. Na druhou stranu jsem rád, že to přišlo teď a do zápasu s Krnovem se z chyb poučíme,” zhodnotil utkání hlavní trenér FC Hlučín Filip Smékal.

V příštím týdnu čeká náš celek už jen generálka před ostrým startem MSFL. V sobotu 30. července zavítáme na hřiště Tatranu Všechovice, kde od 17.00 hodin sehrajeme předkolo MOL Cupu. “Tomu poháru moc váhu nepřikládám. Pro mě, jako trenéra, je tento zápas spíše překážkou. Pokud totiž vyhrajeme, budeme hrát další kolo v týdnu. Fakt to tedy není pro mě priorita. Dáme tedy příležitost našemu širšímu kádru, ať se ukážou všichni kluci. Když tam uspějeme, bude to pro ně plus, ale pro náš tým je důležitá soutěž,” svěřil se před posledním zápasem v přípravě kouč 1. BFK. “Ano, je to sice generálka, ale my ten tým máme sehraný, hráči o sobě ví. Jak jsem už řekl, nepojedeme tam v nejsilnějším složení, některé hráče budu chtít šetřit na úvodní kolo,” naznačil své plány Šrámek.

Branka: 4. Šmahajčík.
Hlučín (1. pol.): Lapeš – Wolf, Plesník, Holzer, Lehnert – Buchvaldek, Praus – Ptáček, Smékal, Moučka – Zajíček. (2. pol.): Lapeš – Kovala, Hasala, Holzer, Lehnert – Mládek, Buchvaldek – Tomšů, Ptáček, Smékal – Šindler. Trenér: Filip Smékal.
Frýdlant: Švrčina – Literák (58. Wozniak), Marek, Staněk, Indra (58. Hajnoš) – Kulhánek (70. Papík), Juříček – Velička (80. Indra) – Varadi (46. Šafner), Šmahajčík (58. Svatonský), Kučera (46. Hladík). Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.

Úvodní foto je z FB ( Trzi Rogi Elwer)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

CzechEnglish