Trenér Šrámek po Zlínu: Trápí nás bojácnost

Po nedělním utkání na hřišti rezervního celku prvoligového Zlína jsme si k diktafonu pozvali trenéra A týmu Martina Šrámka.

Ten výčet našich absencí je opět docela vysoký, navíc jsme proti zlínskému B týmu nemohli použít potrestaného bojovníka Petra Literáka. Tohle byl určitě velký problém před zápasem?

Docela i ano. Ještě před utkáním jsme museli udělat jednu nucenou změnu v sestavě, když zranění z minulého týdnu stále limituje Ondru Škorika. I proto jsme jej raději stáhli na lávku. Musím ale říct, že nám hodně moc chyběli Varadi s Literákem, kteří svými výkony patří určitě k našim nejlepším hráčům. Ostravici jsme pak museli zase vrátit Petra Stýskalu, takže ty klíčové hráče jsme neměli kým nahradit. Uprostřed zálohy jsme postrádali rázem Stýskalu se Škorikem a v útoku Varadiho, který buď dával v zápasech branku, nebo měl gólovou přihrávku. Tohle bylo na naší hře cítit.

Zlínský mladý tým nás docela přehrával. Co budeš svým svěřencům po zápase nejvíce vyčítat?

Tak tady je to pořád dokola. Je to hlavně ta bojácnost. To, že někdo trénuje vícekrát, nebo proti nám nastoupí půlka hráčů s ligovými smlouvami, či zkušený Jiráček, který hrával i v reprezentaci, tak se nemůžu takhle odevzdat. Pokud se někdo bojí, nebo spoluhráč na tebe zařve, že jsi sám, a ty přesto jen tak odkopneš míč pryč… (oddech) My bez těch zkušených hráčů to máme těžké. Na nich to stojí a ti mladí se nejsou pořád schopni té třetí lize přizpůsobit. Trvá to už měsíc a já nevidíme žádný pokrok v osobních soubojích, či větším klidu na míči.

Důležité určitě bude, abychom získávali body především v domácích zápasech. U Zlína to je právě patrné, vždyť vyhráli čtvrté domácí střetnutí ze čtyřech odehraných…

Já si myslím, že je úplně jedno, zda ty body získáme doma nebo venku.

Myslím to tak, že omílané klišé říká, že doma je povinnost bodovat…

(zamyslí se) Pro nás je ta soutěž takovým vrcholem našeho pětiletého snažení. Sami víme, v jaké jsme finanční situaci a s jakým zázemím jsme do té soutěže šli. My prostě budeme bojovat zápas od zápasu. Samozřejmě, že je pro nás větší šance získat ty body doma, kde máme své fanoušky. Navíc nemusíme nikde vstávat třeba už v pět hodin. Je to snazší cesta, ale body jsou zkrátka body. Ta hodnota je pořád stejná. My teď máme na svém kontě sedm bodů a budeme se dál snažit poctivě pracovat. Spíše mě teď ale trápí to, že nám opět začínají přibývat zranění. A co je zajímavé, je to hlavně u mladších hráčů.

Čím si to vysvětluješ?

To si nechám pro sebe, nebudu to více rozvíjet, já si o tom myslím své. Ale určitě si myslím, že ti mladí hráči nemají v dnešní době žádné ambice. Jsou uspokojeni, že můžou hrát třetí ligu a nemyslí na to, že by se mohli ještě někam posunout. Dnes neuvidíš mladého kluka, že by zůstal ještě po tréninku třeba v posilovně. Tohle si musí hráči přebrat sami v hlavách. Ono je pak může trénovat kdokoliv, ale pokud nemá ten kluk ambici se zlepšit, nebo se vyrovnat těm soupeřům, tak neuspěje v žádném sportu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

CzechEnglish