V sobotu hostíme na domácím hřišti Hlučín

Už v sobotu se půjde ve Frýdlantu znovu na třetiligový fotbal. Dorazí totiž k nám fotbalisté z Hlučína. Ti bývají našim soupeřem v přípravném období. Když jsme se hlučínskými hráči střetli koncem července naposledy, skončil tehdy duel těsným vítězstvím žlutočervených barev. Za stejný výsledek bychom se nezlobili ani v sobotním podvečeru.

FC HLUČÍN V POSLEDNÍM ZÁPASE

HLUČÍNU SE POVEDL V ZÁVĚRU ZÁPASU DOKONALÝ OBRAT

Do konce utkání s ostravským B týmem zbývalo i s nastavením něco málo kolem osmi minut. V té chvíli ještě fotbalisté Hlučína prohrávali 1:2. Pak ovšem přišlo vyrovnání Lehnerta a v 93. minutě rozhodl o tříbodové radosti domácích Zajíček.

„Do prvního poločasu nastoupili za Baník i hráči z áčka, kteří mají kvalitu. Pro nás to ale nebylo tak běžecky náročné, jako ve druhé půli, když nastoupili mladíci,“ řekl na úvod svého hodnocení pro Hlučínský deník trenér Filip Smékal. Ve 34. minutě šli hosté do vedení. Po centrovaném míči se balon odrazil k Drozdovi ten nechytatelnou dělovkou propálil Lapeše. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Zajíček svedl sprinterský souboj s Fulnekem, byl úspěšný, dokázal i vystřelit a Letáček byl bez šance. V závěru mohl výsledek otočit Dominik Smékal, ale z dobré pozice přestřelil bránu.

Druhý poločas byl ještě zajímavější. Baník mohl znovu poslat do vedení Drozd. „Byla proti nám nařízená penalta, musím říci, že z kategorie přísných,“ poznamenal domácí stratég. Jenomže Drozd trefil tyč a skóre se neměnilo. „My jsme si potom vytvořili slušný tlak. Věřil jsem, že utkání, co nejdříve rozhodneme,“ podotkl šéf hlučínské lavičky. Hlučínští si začali vytvářet šance. Největší tutovky zazdili Plesník s Mládkem.

Nakonec to bylo ale béčko Baníku, kdo šel do vedení. „Nechali jsme volnou levou stranu a soupeř toho využil,“ pronesl Filip Smékal. Trefil se Barkov. Hlučínští ale na kolena nepadli. Běžela 85. minuta. Tomšů získal ztracený balon, Dominik Smékal poslal přesný centr do vápna a Lehnert vyrovnal. „Hráče jsem musel uklidňovat, ať neblázní,“ pokračoval hlučínský stratég. Ve třetí minutě nastavení Mládek nahrál Šindlerovi, jeho pokus Letáček ještě zlikvidoval, avšak na zakončení Zajíčka byla krátký – 3:2. „Jsme v euforii. Takový to obrat jsem během své trenérské kariéry nezažil. Pro mě, jakožto odchovance Baníku to byl velký zápas. Kluky musím moc pochválit. Za tři body jsem moc rád,“ zakončil Filip Smékal.

FC HLUČÍN – FC BANÍK OSTRAVA B 3:2 (1:1)
Branky: 38. Zajíček, 85. Lehnert, 90+3. Zajíček – 34. Drozd, 81. Barkov. Rozhodčí: Bebenek – Macrineanu, Habermann. ŽK: Plesník, Mládek – Chukwudi, Zálešák, Smékal, Říha. Diváci: 362.
Hlučín: Lapeš – Lehnert, Hasala, Plesník (87. Ptáček), Tomšů – Buchvaldek (71. Šindler), Holzer (56. Praus) – Zajíček, Mládek, Moučka (71. Putyera) – Smékal. Trenér: Filip Smékal.
Ostrava B:  Letáček – Juroška (46. M. Jaroň), Říha, Stoklásek, Fulnek – Zálešák, Boula (46. Holaň), Tetour (46. Sotorník), Drozd, Chukwudi (68. Barkov) – Tijani (46. Smékal). Trenér: Milan Chalupa.

TROJICE ROZHODČÍCH

Na třetiligový fotbal se půjde ve Frýdlantu již počtvrté. V sobotu 17. září tentokráte přivítáme na našem trávníku fotbalisty z Hlučína. Utkání se hraje od 15.30 hodin a jako hlavní sudí jej bude řídit David Šimoník ze Zlína, kterému na pomezí budou pomáhat pánové Josef Tomanec ze Strání-Květné a David Jurajda z Ostravy. Svazovým delegátem tohoto střetnutí bude Zdeněk Mudra ze Staříče.

PŘEHLED MISTROVSKÝCH ZÁPASŮ NAŠEHO SOUPEŘE

FC Hlučín: – SK Hranice 4:1 (branky:  Mládek, Lehnert, Putyera, Moučka), – FK Frýdek-Místek 0:1, – SK Uničov 0:3, – ČSK Uherský Brod 1:1 (Putyera), – SFK Nové Město n. Mor. 3:2 (Zajíček, Plesník, Mládek), – FK Blansko 3:0 (Plesník, Tomšů, Moučka), – FC Baník Ostrava 3:2 (Zajíček 2, Lehnert) .

KÁDR SOUPEŘE

Brankáři: Jakub Lapeš (1999), Alexandr Nemček (2002), Jakub Košec (2004).
Obránci: Vojtěch Wala (1999), Dominik Hasala (2001), Lukáš Lehnert (1998), Radim Plesník (1996), Oliver Putyera (1997), Marek Puchala (2004),.
Záložníci: Jan Holzer (2001), Dominik Tomšů (1995), Dominik Smékal (1998), Matěj Praus (2000), Ondřej Moučka (2000), Tomáš Buchvaldek (2002), Dominik Mládek (1997), Jakub Kocur (2003), Marek Šindler (2001), Jakub Ptáček (1993), Sebastián Gryc (2004), Tomáš Wolf (1996), Tomáš Kovala (2003).
Útočníci: Adam Zajíček (2000).

Trenér: Filip Smékal, asistent trenéra: David Levčík, vedoucí mužstva: Tomáš Urbančík, trenér brankářů: Antonín Buček, masér: Richard Mojžysz.

Přišli:
Jakub Kocur (1.FC Viktorie Přerov), Marek Puchala (FC Baník Ostrava), Oliver Putyera a Dominik Smékal (oba SFC Opava), Marek Šindler (MFK Vítkovice), Sebastián Gryc (1. FC Slovácko), Dominik Tomšů (FC Heřmanice Slezská).
Odešli: Ondřej Kolenko (1. FC Viktorie Přerov), Jiří Prokel (FK Frýdek-Místek), Radim Dostál (SFC Opava), Eliáš Hon (FK SK Polanka n. O.), Lukáš Kundrátek (Javorník Makov/Slovensko)).