Ostravská rezerva byla nad naše síly

FC BANÍK OSTRAVA B – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  5:0 (3:0)

Duel s béčkem ostravského Baníku měl před utkáním jasného favorita a domácí svou roli nakonec i potvrdili. O svém zaslouženém vítězství rozhodli Ostravští již během prvních pětačtyřiceti minut, kdy nám po kombinačních akcích nasázeli tři branky. Po změně stran pak domácí přidali ještě další dva góly.

Hned ve 2. minutě zápasu jsme měli možnost z levé strany zahrávat standardní situaci, kterou kopal Velička a k zakončení chybělo Škorikovi jen pár centimetrů. Domácí zahrozili poprvé ke konci desáté minuty, když se na pravé straně hřiště uvolnil Barkov, jeho ránu levačkou vyrazil následně Prepsl na rohový kop. O minutu později už byli mladí Baníkovci úspěšní. Zálešák si v našem pokutovém území vyměnil míč s Jaroněm a šajtlí poslal míč přesně k pravé tyči – 1:0. Ve 22. minutě to bylo již o dvě branky, když se Sotorník uvolnil na levé straně přes Hajnoše a z jeho přihrávky těžil v malém vápně Temel – 2:0. Po půlhodině hry zabránil brankář Prepsl již jistému gólu, když doslova sebral Sotorníkovi míč z jeho kopačky při pokusu o kličku. Ostravská rezerva se dokázala v první půli prosadit ještě jednou. Holaň krásně našel za naší obranou nabíhajícího Drozda, ten stačil ještě před Prepslem posunout míč na pravou stranu, kde už před zakončujícím Barkovem zívala prázdná branka – 3:0.

V 69. minutě nás znovu podržel brankář Prepsl, který zneškodnil střelu střídajícího Chukwudiho, o pět minut později neuspěl proti frýdlantskému gólmanovi ani Holaň, který pálil z dobrých 25 metrů. Osm minut před koncem se v dobré příležitosti ocitl Velička, kterého následně vychytal domácí brankář. Z následného výkopu se dostal k zakončení Barkov, který trochu se štěstím přeci jen dostal míč do naší branky – 4:0. Ostravský útočník pak ještě v poslední minutě dokonal svůj hattrick, když nás domácí hráči znovu krásně vyšachovali – 5:0.

„Dnes to byla jen otázka skóre. Hráli jsme hodně špatně a hlavně bojácně,“ začal s hodnocením zápasu frýdlantský trenér Martin Šrámek. „Připravovali jsme se na určité věci a my z toho dostaneme první branku. Ta druhá? To ani snad nechci komentovat. To bylo jako v žáčcích. Necháme se snadno obejít u rohového praporku. Podali jsme fakt slabý výkon, neměli jsme klid na míči a tak jsme pouze jen běhali. Tohle není pro nás měřítko, my se musíme soustředit na zápasy, ve kterých máme šanci,“ dodal hostující trenér.

“Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou. Povedlo se nám skórovat po krásných akcích hned zkraje utkání, vzadu jsme soupeře k ničemu nepouštěli a nebýt lehkomyslnosti ve finální fázi, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Celkově jsme s výkonem spokojeni,” řekl po zápase domácí trenér Milan Chalupa.

Do konce podzimu nám schází už jen dvě kola a my je odehrajeme v domácím prostředí. V sobotu 12. listopadu nejprve přivítáme na našem stadionu béčko prvoligového Slovácka, o týden později poměříme síly ještě s Hodonínem. Obě utkání mají výkop naplánovaný na 13.30 hodin.

Branky: 44., 84. a 91. Barkov, 11. Zálešák, 22. Temel. Rozhodčí: Dedek – Lukašík, Zapletal. ŽK: bez karet. Diváci: 326.
Ostrava B: Murin – Zálešák, Říha, Temel (46. Stoklásek), Fulnek (61. Michlík) – Holaň, Krupička (74. Obuch), Sotorník (61. Chukwudi) – M. Jaroň – Barkov, Drozd. Trenér: Milan Chalupa.
Frýdlant: Prepsl – Svatonský (89. Šustai), Staněk, Švrček, Indra (82. Papík) – Hajnoš (37. Kučera), Šafner (89. D. Somr), Jiříček, Škorik, Hladík – Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.