Těsná porážka ve Zlíně, podržel nás gólman Švrčina

FC TRINITY ZLÍN B – 1. BFK FRÝDLANT n. O.  1:0 (1:0)

V dosti okleštěné sestavě jsme se v nedělním ránu vydali do zlínské části Vršava, kde má svůj domovský stánek ligová rezerva Zlína. A domácí mladíci na hřišti potvrdili, že body na své půdě nikomu jen tak pouštět nebudou. Od úvodní minuty byli ševci silnější na míči, v první půli nás prakticky pustili pouze k jediné slibné šanci, to, když ve 34. minutě mířil po Veličkově rohovém kopu Juříček hlavou těsně vedle branky.

To domácí jedenáctka mohla jít do vedení v 16. minutě zápasu, naštěstí M. Mlýnek volil místo zakončení ještě přihrávku na Hrdličku, kterému byl odmáván ofsajd. Naše akcie držel především brankář Švrčina, který ve 37. minutě vyrážel na roh prudkou ránu zlínského Hrdličky. Nepříjemná situace pro naši defenzívu nastala pět minut před přestávkou, když se zranil Michal Střižík (koleno). V úplném závěru první půle jsme pak dali o něco více prostoru Martinu Mlýnkovi, který pravačkou krásně trefil vzdálenější kout naší branky – 1:0. Jak se později ukázalo, byl to vlastně jediný gólový moment tohoto střetnutí.

„Měli jsme to tu těžké, jelikož těch zásahů do sestavy bylo až příliš. Navíc Zlín ukázal, že je opravdu silným soupeřem,“ řekl trenér 1. BFK Martin Šrámek. Spokojenější odcházeli do kabin samozřejmě mladí ševci, kteří skórovali až úplně v posledních vteřinách prvního poločasu. „Byla to jedna z mála akcí, kterou jsme v prvním poločase dotáhli do koncovky. Hru jsme sice měli pod kontrolou, kombinovali jsme a soupeře jsme kromě standardních situací k ničemu nepouštěli. Sami jsme však neměli v předfinální a ve finální fázi dostatečnou kvalitu. Byli jsme málo nebezpeční a z herní převahy jsme toho moc nevytěžili,“ posteskl si pro Zlínský deník domácí kouč Vít Vrtělka.

Druhá polovina zápasu byla z naší strany přeci jen už o něco lepší, každopádně domácí družina kolem exreprezentanta Petra Jiráčka, nás stále držela v dostatečné vzdálenosti od jejich branky. Ani mladí ševci se ale do nějakých vyloženějších příležitostí nedostávali, až v samém závěru přišly šance, které mohly o výhře Zlína prakticky rozhodnout. „Tam nás podržel výbornými zákroky brankář Kuba Švrčina,“ chválil našeho gólmana trenér Šrámek.

První velká šance ševců přišla v 85. minutě, kdy se k zakončení dostal po pěkné individuální akci střídající Červinka, naštěstí zamířil vedle naší branky. O dvě minuty později zneškodnil Švrčina další slibnou šanci Novákovi. A tak mohlo naopak udeřit na druhé straně. Frýdlantští se nevzdávali a v posledních minutách hry se snažili posílat do domácí šestnáctky jeden centr za druhým. Škoda, že jsme se neprosadili z vůbec poslední standardky střetnutí. Každopádně inkasovaný gól by byl pro béčko Zlína až příliš krutým trestem.

„Zbytečně jsme se museli o výhru strachovat. Stačilo proměnit některou z vyložených šancí, přidat druhý gól a utkání v klidu dohrát. Bohužel se to nepovedlo, a tak jsme soupeře drželi ve hře až do samotného konce. Na druhou stranu musím kluky pochválit, že pod tlakem obstáli, vysoké balony uskákali a vzadu udrželi čisté konto,“ řekl zlínský kouč.

„Se štěstím jsme tu mohli bodovat, musím však přiznat, že jsme byli slabším týmem,“ řekl po zápase Martin Šrámek, se kterým vám později přineseme rozsáhlejší rozhovor na našem webu.

Doufejme, že se tým dá do příštího utkání nějak dohromady, do sestavy by se měl po vypršení karetního trestu vrátit bojovník Petr Literák, takže se v sobotu 16. září s plnou vervou popereme v domácím prostředí o body s Hlučínem. Utkání začíná v 15.30 hodin.

Branka: 45. M. Mlýnek. Rozhodčí: Mayer – Kolář, Rosický. ŽK: Trtek, Červinka – Kučera, Šafner, Hajnoš. Diváci: 120.
Zlín B: Bachůrek – Mach (67. Trtek), Němeček, Kulíšek, Jura – Hrdlička, Jiráček, Číž (83. Hartman), M. Mlýnek (67. Červinka) – Hellebrand (75. Novák), Kovinič (75. Uhřík). Trenér: Vít Vrtělka.
Frýdlant: Švrčina – Svatonský (61. Hajnoš), Střižík (43. Wozniak), Staněk, Švrček, Kučera – Juříček, Kulhánek (81. Škorik), Šafner (81. Fromelius) – Hladík, Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.