V samém závěru jsme dokázali dohnat dvoubrankové manko

1.BFK FRÝDLANT n. O. – SK KVÍTKOVICE  3:3 (1:1)

Perný týden mají za sebou naši fotbalisté, kteří během sedmi dní odehráli tři ostrá střetnutí. I proto bylo zajímavé se zaujetím sledovat, jak si povedou v domácím zápase s Kvítkovicemi.

Soupeř byl v úvodu střetnutí častěji u míče, o první střelu se pokusil v 6. minutě, kdy rána Waclawika letěla vedle naší branky. Frýdlantští se k prvnímu vážnějšímu zakončení dostali až v 18. minutě, to po Stýskalově centru zamířil Švrček hlavou mimo kvítkovickou svatyni. „Jelikož kluci mají za sebou dva dlouhé výjezdy a navíc chodí v týdnu do práce, tak jsme šli do utkání s plánem, že necháme soupeře hrát a zkusíme být nebezpeční z brejků,“ nastínil předzápasové plány domácí trenér Martin Šrámek.

Pak se ale ve 20. minutě dostal v naší šestnáctce k míči Dziuba, který následně pravačkou poslal míč parádně ke vzdálenější tyči – 0:1. „Ta inkasovaná branka nám to trochu narušila, ale potom utekl Vary (Adam Varadi, pozn. red.) a soupeř jej fauloval. Nevím, zda to byla, či nebyla, penalta, ale pomezní běží s tím, že se pencle bude pískat, jenže hlavní tu situaci z ničeho nic vytáhne před vápno. Naštěstí jsme pak přeci jen ten gól vstřelili,“ těšilo domácího kouče.

Jak zmínil trenér Šrámek, ve 27. minutě hostující Bala chyboval a nechal pláchnout Adama Varadiho. Ten už se pomalu chystal k zakončení, když jej v poslední chvíli zatáhnul za dres Dziuba. Souboj dvou bývalých spoluhráčů z Vratimova nemohl dopadnout jinak, hostující záložník musel předčasně do sprch. Hlavní rozhodčí Vejtasa pak situaci posoudil tak, že k faulu došlo ještě před velkým vápnem (Pozn: Proč ale podle videozáznamu běžel asistent rozhodčího Lukašík za brankovou čáru a chystal se k exekuci penalty? Přeci to měl vše krásně před sebou, takže jasně věděl, co bylo odpískáno! Nebo se spletl a celý zákrok napříč vápnem vůbec neviděl?) K míči se postavil Stýskala, který se krásně trefil k levé tyči Konečného branky – 1:1. V samém závěru prvního dějství si ještě Svatonský vyměnil míč s Varadim, ale s jeho následnou přízemní střelou si kvítkovický gólman poradil.

Druhá polovina střetnutí přinesla opravdu zajímavou podívanou. V 52. minutě se dostal k nebezpečné hlavičce hostující Rapavý, brankář Prepsl konečky prstů vyrážel míč na roh. O pět minut později to z dobré vzdálenosti zkusil levačkou Svatonský, škoda, že jeho pokus jen o chlup minul vzdálenější kout hostující brány. V 59. minutě musel hostující trenér nuceně střídat, když brankáře Konečného nahradil v bráně jeho parťák Semanko. Ten si ještě nestačil pořádně osahat své pokutové území, když už musel řešit zapeklité situace před svou brankou. Nejprve kryl únik Veličky, následná dorážka Svatonského byla jedním z hráčů hostů sražena na roh. Ten zahrál Stýskala a po Varadiho hlavičce musel Semanko zasahovat na bližší tyči.

Hodně vzruchu pak přinesla 71. minuta. Pernatskyi poslal míč do naší šestnáctky, kde se poroučel k zemi jeho spoluhráč Kiška. Penalta? Ano, byla pískána tak rychle, jakoby sudí Vejtasa na tento okamžik vyloženě čekal. Hostující kapitán Pernatskyi pak bombou do středu brány poslal Kvítkovice podruhé v utkání do vedení – 1:2. Pro nás to byl však dvojí trest, jelikož za řeči uviděl Literák druhou žlutou kartu a síly se tak na hřišti srovnaly.

„Škoda, že si ten druhý poločas vzal rozhodčí takhle do svých rukou,“ narážel po utkání na věci, které se děly na hřišti, trenér Martin Šrámek. „Je ale pravdou, že jsme měli dát branky my. Šli jsme dvakrát sami na gólmana a nedali jsme. Pak rozhodčí najednou z ničeho vymyslí penaltu, která v žádném případě nebyla. I jejich trenér mi potvrdil, že tam faul neviděl. Sudí však neváhal ani vteřinu, přitom od té situace byl snad dva metry. Pro mě je to jasný úmysl rozhodčího. Potom se začaly dít další věci, kdy nám vyloučí hráče za to, že mu řekne, že u penalty do vápna vběhli hráči ještě dříve. On nemá ani tu slušnost, že by takové slovo přeslechl a vyloučí nám Literáka. Ať si to přebere ve svém svědomí. Ona je to třetí liga a já si bláhově myslel, že se ten fotbal u nás čistí. Jde však vidět, že pár jedinců tady ještě zůstalo,“ řekl trenér 1. BFK.

V 81. minutě přišla zbytečná ztráta míče v pokutovém území soupeře, následoval rychlý brejk a Rapavý přízemní střelou prostřelil brankáře Prepsla – 1:3. V té chvíli už nikdo na nějaký bodový zisk ani nepomyslel.

Jenže….

V 82. minutě se přesně k pravé tyči trefil ranou z otočky Bohdan Velička a náš kanonýr tak duel znovu zdramatizoval. O minutu později bylo dokonce srovnáno! Svůj důraz prokázal ve vápně Hladík a dělovkou pod břevno nedal Semankovi šanci – 3:3. Když pak vyrazil Prepsl v nastaveném čase ještě střelu střídajícího Guzika, skončil zápas nakonec remízou.

„Bod bereme, ale když jsme hráli proti deseti, tak jsme tam měli několik slibných šancí. Jak jsem už ale řekl, je smutné, že si to pak vezme rozhodčí do svých rukou. Vymyslí si penaltu, pošle nás rychle do deseti jen za to, že se jej čtyřicetiletý chlap zeptá, že tam vběhli hráči u penalty dříve. Tak to je jasný úmysl. On jen čekal, kdy jim bude moci nějak pomoct,“ čertil se Šrámek, který se také svěřil, co řekne svým svěřencům po příchodu do šatny. „Samozřejmě jim poděkuji, vždyť my všichni tady chodíme normálně do práce. Kluci si berou ve středu dovolenou, aby mohli jet vůbec na zápas do Znojma. Nic jsme v týdnu ani nenatrénovali, jelikož máme starší hráče, kteří potřebují déle odpočívat. Ale nechali chlapi na hřišti vše, a to i za stavu 1:3, kdy to už vypadalo beznadějně. A my dali s podporou fanoušků dva góly. Neskutečné a já za to děkuji nejen klukům, ale i těm divákům, kteří každého hráče do kabiny pak vyprovázeli velkým potleskem. Tohle o něčem svědčí,“ uzavřel hodnocení střetnutí kouč domácího celku.

„Jsem hrubě nespokojený s výkony některých hráčů, hlavně těch zkušených. Ti by to za této situace měli brát na sebe a zařídit, aby se utkání v klidu dohrávalo. Na místo toho vytváří obrovské chyby. Je to neomluvitelné!“ řekl po zápase pro Zlínský deník lodivod kvítkovické lavičky. Podobné chyby přitom nejsou ničím ojedinělým, naopak se opakují. „Čím to může být? Pravděpodobně horší koncentrací. Když navíc uděláte chybu, začíná už pracovat psychika. U mladých hráčů bych to ještě dokázal pochopit, vše mají před sebou. Tyto zkušené kluky jsme si však před sezonou vybrali, vzadu to musí držet. Bohužel to tomu zatím neodpovídá,“ mrzí Zapalače.

V pořadí sedmé utkání ve třetí lize odehrajeme v neděli 11. září ve zlínské části Vršava. V Areálu Vlasty Marečka nás totiž od 10.30 hodin čeká souboj s rezervou prvoligového Zlína. Fanoušky, kteří s námi na zápas pocestují, upozorňujeme, že odjezd ze hřiště bude v 6.30 hodin.

Branky: 30. Stýskala, 82. Velička, 83. Hladík – 20. Dziuba, 74. Pernatskyi z pk, 81. Rapavý. Rozhodčí: Vejtasa – Lukašík, Habermann. ŽK: Staněk, Svatonský, Varadi, Škorik, Literák, Prepsl, Švrček – Kuběna. Diváci: 428.
Frýdlant n. O.: Prepsl – Svatonský (64. Hladík), Literák, Staněk, Švrček, Kučera – Škorik, Kulhánek (79. Střižík) – Stýskala (82. Šafner) – Varadi (82. Fromelius), Velička. Trenéři: Martin Šrámek a Jiří Krejčí.
Kvítkovice: Konečný (58. Semanko) – Vychodil, Bala, Pernatskyi, Kuběna (46. Rapavý) – Dziuba – Gerža (64. Guzik), Blahuta, Waclawik, Chovan – Kiška (87. Šidlík). Trenér: Petr Zapalač.